ADRÁČEK je prostě supeeeer!

V měsíci květnu děti s maminkami navštívily seniory nejen Centrum sociálních služeb, ale poprvé také v bohumínském Domově Jistoty. Atmosféra byla v obou případech uvolněná a plná radosti.

Děti s maminkami si připravily říkanky a písničky se zvířecí tématikou, tancovalo se, plnily různé úkoly, při nichž děti spolupracovaly s babičkami i dědečky, společně vytvářely cedníkové chobotnice, děti se proháněly tunelem jako kočky, hopsaly přes překážky jako koníci. Senioři byli nadšeni z přítomnosti dětí, jejich oči zářily, a když se děti smály, jejich radost byla nakažlivá. Pro mnohé z nich to byl den plný vzpomínek na vlastní dětství a rodinné chvíle. Děti jim přinesly nejen novou energii, ale i pocit, že jsou stále součástí života a společnosti.

Adráček je v Bohumíně realizován Dobrovolnickým centrem ADRA Havířov v rámci našeho projektu Společně pro Bohumínsko, reg. č. CZ.03.02.01/00/22_008/0000224, který je financován z Operačního programu Zaměstnanost Plus